[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Search | Free Show | Home]

NEW FINNISH ORTOGRAPHY Wikipedia on Internetiṣä julkaistava

This is a blue board which means that it's for everybody (Safe For Work content only). If you see any adult content, please report it.

Thread replies: 22
Thread images: 2

File: conversion.png (3KB, 131x377px) Image search: [Google]
conversion.png
3KB, 131x377px
NEW FINNISH ORTOGRAPHY

Wikipedia on Internetiṣä julkaistava ilmainen vapán sisäḷön tietosanakirja, joka perustú MediaWiki-tekníḳán. Tietosanakirja on virtuálinen, eikä sitä julkaista paineṭuna versiona. Wikipediá kirjoitetán 291 kieleḷä. Wikipedian sisältö on vapáehtoisten kirjoiṭama, ja se on vapá GNU Free Documentation -lisenṣin mukaisesti. Wikipediá yḷäpita̋ Wikimedia Foundation, joka ei kuitenkán omista Wikipedian sisältöä. Wikipedian palvelimet sijaitsevat Virginiaṣaa, Floridaṣa ja Amsterdamiṣa.

Wikipedian perustajan Jimmy Walesin mukán Wikipedia on ”pyrkimys luoda ja leviṭa̋ jokaiseḷe planétan asuḳálle heidän omaḷa kieleḷa̋n mahdoḷisiṃan ládukas vapá tietosanakirja”. Wikipedia tarjoá lájat sitérausoikeudet: kuka tahansa voi käytta̋ sen sisältöä ilmaiseksi ja joitakin kuvia lukún oṭamaṭa myös kaupaḷisesti, kunhan samat oikeudet tarjotán edeḷén ja alkuperäinen lähde mainitán. Wikipedian kuvituksen tärkeimpänä lähténä toimí media-arkisto Wikimedia Commons, joka sisälta̋ yli 30 miljóná tekijänoikeuksista vapáta tai vapásti leviteṭäva̋ kuvá ja múta mediatiedostoa.
>>
i don't like it
>>
this ain't real bro
SAUCE pls
>>
mida vittu see kõik on täiesti tõsi :DDD
>>
>>68919803
mida vittu sa selitaja?
>>
oh wow you have added diacritics. this is truly revolutionary. well done
>>
>>68919841
seda 'uus'soome keelt on üli lihtne lugeda minu jaoks, sest see näeb välja palju rohkem eestilikum
>>
>>68919890
ma en ümmära sun selitsemisest jahküuge päliks plöks :--D
>>
>>68919929
no sa oled mingi eriti vittus vend ka vist :DD
>>
>>68920005
sina vittu kura nü soomest kas töölitsimine ulos pahga eräda pahi paska paska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MA EN RÄÄGI EESTI PERKELE PAINU HELEVETTIHI SIITTÄ :----------D
>>
>>68920078
nutad ja räägid, libu!
>>
>>68920109
Painu jo helvettiin, tai sä itket ja painut helvettiin. Joko sä imaset mun palleja tai sit painut helvettiin OK? Siis ihan oikeasti?!!? MENEE HERMO *RAIVOAA* !!!!!!!!!!!!
>>
>>68920197
miks nii persevalus? xDD
>>
>>68920253
Mun perseen ylivuoto ei kuulu sulle pätkääkään, PÄTKÄ! KÄÄBIK!!! TUHOUDU!!!! TU-HOU-DU!!!! OKEI????
>>
File: tonnin setelien tonnin seteli.jpg (389KB, 1750x2000px) Image search: [Google]
tonnin setelien tonnin seteli.jpg
389KB, 1750x2000px
>>68915641
Absolute cancer. Stop trying to take our vowels.
>>
>>68920289
kas su ema teab, et sa saad interneti foorumites närvivapustusi? xDDDDDD
>>
>>68920357
TIETÄÄ! EIKÄ TÄMÄ OLE NAURUN ASIA, ETKÖ YMMÄRRÄ! HÄ???
>>
>>68920402
sa oled ise ennast naerualuseks teinud! häbi su vanematel olgu :D
>>
>>68920459
LOPETA!!! LOPETA!!!! ÄLÄ KIUSAA!!! LOPETA!!!! SUUTUTTAA!!!!!!!!!! RAIVOTTAA!!!!!!!!!!!!! ÄLÄ NAURA!!!! LOPETA!!!!!!!!!!!!!!! OO HILJAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
>>
>>68920513
ma lõpetan sulle näkku ja lähen magama, siis olen 'hiljaa'
>>
>>68920629
lurjimus! hyvää yötä.
>>
>>68920659
häädööd
Thread posts: 22
Thread images: 2


[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Search | Top | Home]

I'm aware that Imgur.com will stop allowing adult images since 15th of May. I'm taking actions to backup as much data as possible.
Read more on this topic here - https://archived.moe/talk/thread/1694/


If you need a post removed click on it's [Report] button and follow the instruction.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com.
If you like this website please support us by donating with Bitcoins at 16mKtbZiwW52BLkibtCr8jUg2KVUMTxVQ5
All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties.
Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
This is a 4chan archive - all of the content originated from that site.
This means that RandomArchive shows their content, archived.
If you need information for a Poster - contact them.