[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Search | Free Show | Home]

Hungarians in New York

This is a blue board which means that it's for everybody (Safe For Work content only). If you see any adult content, please report it.

Thread replies: 6
Thread images: 1

File: IMG_0180.png (528KB, 626x701px) Image search: [Google]
IMG_0180.png
528KB, 626x701px
Ha valamelyikőtök magyar anon kint él New Yorkban és hajlandó lenne segíteni egy 18 évesnek valahogy kijutni oda vagy tanácsokat adnia, akkor meghálálnám

A cél kint dolgozni, de előtte kipróbálnék 1-2 hetet a városban körűl nézni.
>>
speak english köcsög
>>
Erről beugrott az a huszonvalahány éves srác, aki mellettem ült egy gépen. Tőlem kérdezte mindig, hogy mit mondtak be épp angolul, nem tudom, hogy életében beszélt-e már külföldivel (az biztos, hogy repülőn nem utazott korábban). Azt mondta, hogy New Yorkba költözik, a reptéren fogják majd várni, stb.
Nagyon remélem, hogy nem valami rabszolgamunkát kapott, de... Nem hiszem, hogy bármi értelme van kimenni, ha ahhoz lusta vagy, hogy otthon 4chan szinten megtanulj angolul, csak rettegésben fogod tölteni az egész időt, hogy úristen, valaki hozzámszól, nemértem, stb. Kihasználnak, aztán eldobnak, mint egy rongyot, ha nem tudsz angolul. Ha csak a magyar megy, akkor a legjobban Magyarországon boldogulsz.
Magyarország fos, de az az előnye megvan, hogy ingyen tudsz szerezni diplomát. Valami (bármi) BSc-t szerezz, közben feküdj rá a nyelvekre nagyon. Utána könnyebb mozogni New York irányába is, meg bármerre.
A legegyszerűbb New Yorkba kijutnod, ha beiratkozol valamilyen egyetemre ott. Ha utána úgy tanulsz, mint a kisangyal, akkor szerzel hamar szuper öszöndíjakat, és nem megy rá több lakásnyi pénzed. De az egyetemhez is kell egy kis angol!
Van több ismerősöm is, aki kiment New Yorkba szerencsét próbálni angoltudás nélkül, vissza is takarodtak Magyarországra hamar, ezúton is gratulálok nekik. Akik jól tudtak angolul, mielőtt kimentek, mind nagyon jól elvannak.

Kicsit béna a magyar felsőoktatás, de (szinte) ingyen van, használd ki. Nem fogsz kapni egyéb segítséget otthonról, szóval ezt a picit fogadd el az államtól. Kiindulásnak tökéletes. Ha van bármilyen BSc vagy BA a tarsolyodban, akkor utána ingyen tudsz tanulni csomó helyen (angolul!), pl. Svédország, Dánia, ilyesmi, addigra meg eljutsz olyan szintre, hogy önerőből is bármikor át tudod tenni a székhelyedet NY-ba, tudsz menni oda nyaralni/telelni előtte...

tl;dr tanulj még egy kicsit!!
>>
>>1210386
Még annyi, hogy tudom, hogy nagyon-nagyon fos Magyarország, de ... kitartás!
És ne hagyd, hogy az ilyen öreg faszok, mint én, elvegyék a kedved az álmodozástól.

...de azért tanulj, tényleg.
>>
>>1210386
Perfektül beszélek angolul. Azért irtam magyarul mert magyarokat keresek. Örülök, hogy válaszoltál még akkor is, ha téves feltételezésből írtál.
>>
>>1210386
Perfektül beszélek angolul. Azért irtam magyarul mert magyarokat keresek. Örülök, hogy válaszoltál még akkor is, ha téves feltételezésből írtál.
Thread posts: 6
Thread images: 1


[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Search | Top | Home]

I'm aware that Imgur.com will stop allowing adult images since 15th of May. I'm taking actions to backup as much data as possible.
Read more on this topic here - https://archived.moe/talk/thread/1694/


If you need a post removed click on it's [Report] button and follow the instruction.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com.
If you like this website please support us by donating with Bitcoins at 16mKtbZiwW52BLkibtCr8jUg2KVUMTxVQ5
All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties.
Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
This is a 4chan archive - all of the content originated from that site.
This means that RandomArchive shows their content, archived.
If you need information for a Poster - contact them.