[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Search | Free Show | Home]

/va/ Fir Românesc

This is a blue board which means that it's for everybody (Safe For Work content only). If you see any adult content, please report it.

Thread replies: 135
Thread images: 20

File: image.jpg (79KB, 640x480px) Image search: [Google]
image.jpg
79KB, 640x480px
Editia loldova
>>
Primul pentru /va/
>>
/va/ more like bakla/va/ lmao
>>
File: UBMMVRO.png (837KB, 460x1306px) Image search: [Google]
UBMMVRO.png
837KB, 460x1306px
muie /va/ nu-mi place numele. O sa postez totusi ca nu am ce face altceva:(
>>
>>53883585
>>53883628
E de la Valahia rataților
>>
>>53883679
am inteles, dar de ce nu /ro/? Nu toti valahii sunt romani si nu toti romanii sunt valahi
>>
>>53883679
Oh, da, hai sa denumim firul dupa o singura provincie.
/deutsch/ o sa devina si el /hamburg/, dupa logica asta retardata.
Macar de era /vl/ sau /vh/ sau /vlh/, de la vlah.
t. muntean.
>>
>>53883736
Ca vin toti si zic roma sau romani (tigan)
>>
interesant ca polonezii numesc Italia - Włochy
legatura ceva cu Vlahi?
>>
>>53883892
Nu. Ce se mai intampla acolo?
>>
>>53883892
Vlah e termen germanic pentru strain(in contrast cu Deutsche-the people).
In antichitate a ajuns sa desemneze printre germanici cetatenii romani.
Dupa ce imperiul s-a dus de rapa, a ajuns sa insemne "tipi care vorbesc latina si/sau isi spun romani."
>>
>>53883826
da-i in plm, ar trebui sa ne fii obisnuit deja. Macar asa atragem musterii si ne mai trollam intre noi. Cu /va/ nu atragi pe nimeni, nisi pe romanii care dau search in catalog.
>>
>>53883952
pana cand nimic; s-au adunat 3 mii de politisti si 2 mii de activisti rusi; pe ghimpu l-au lovit in cap pentru ca a votat guvernul filip (cel platit de plahotniuc)
http://jurnaltv.md/ro/live/
>>
>>53884100
Ai dreptate. Data viitoare fac cu /ro/ da' acu mai da niste shitposturi sa mai vada alti romani
>>
>>53883509
Salutare dragi tovarasi si prieteni.
>>
si firul se indreapta cu pasi grabiti spre moarte din lipsa de activitate....
>>
File: iliescuu.jpg (25KB, 640x480px) Image search: [Google]
iliescuu.jpg
25KB, 640x480px
>>53884389
Salutare si tie, taica Ilychi.
>>
>>53884175
cum facem sa nu ne mai zica lumea tigani fara sa parem rasisti? Sau sa nu parem rasisti si sa aratam ca tiganii sunt suboameni si sa ii convingem si pe ceilalti?
>>
>>53884469
>fara sa parem rasisti
am gasit tiganul
>>
Care vrea sa ne futem?
>>
>>53884539
>am gasit tiganul
muie sholdovene. Sunt dac arian cu ochi albastri direct din semintia lui Burebista. Dar aparaent daca zici ca tiganii nu sunt romani esti rasist, pana si hitler ar fii socat.
>>
>>53884719
>Dar aparaent daca zici ca tiganii nu sunt romani esti rasist
pula mea, aveti SJW peste prut?
>>
Deci care se uita la Umbre si cine e hyped pentru sezonul 2?
>>
>>53884792
Normal sa-mi bag pl e plin de ei
>>
>>53884717
catr porti la sutien?
>>
>>53884884
oy vey
nu mai aveti cazuri cand satenii inchid tiganii in grajd si le dau foc ca-n timpurile bune?
>>
>>53884884
pe bune? Bine ca nu prea mai ies din casa.

>>53884994
>nu mai aveti cazuri cand satenii inchid tiganii in grajd si le dau foc ca-n timpurile bune?
m-am nascut prea tarziu:(
>>
>>53884717
posteaza clavicula ta cu timestamp
>>
>>53884884
Sunt putini. Doar cativa retarzi ca Cernea.
>>53884994
>nu mai aveti cazuri cand satenii inchid tiganii in grajd si le dau foc ca-n timpurile bune?
Te rog, in Romania o faceam mai cu stil.
http://adevarul.ro/locale/iasi/povestea-soferului-ucis-24-tigani-camion-securitatea-dosit-macelul-frica-conflictelor-interetnice-1_557059e1cfbe376e35eb7eb3/index.html
>>
>>53885234
>În 1974, la Iaşi,
iarasi putem observa ca moldovenii sunt sufletul si sangele poporului roman
>>
>>53885326
REEEEEEEE
>>
>>53885326
:)) Asta asa e.
>>
File: elcomandante.jpg (64KB, 960x636px) Image search: [Google]
elcomandante.jpg
64KB, 960x636px
>chipul meu cand trebuie sa ies din casa la -15 grade sa imi iau bere
>dar macar am de ales intre 3 mega image si 2 non stopuri in fata blocului
cateodata e bine si comfy sa stai in Romania
>>
>>53885418
Ce-mi iei?:D
>>
Bumperino
>>
>>53885234
>În 2009, o publicaţie locală anunţa moartea unui anume Eugen Grigore, boschetar din Iaşi, care murise călcat de un autobuz.
poetica si tragicomica moarte al unui erou national
>>
>sunt mai multi moldoveni pe /int/ decat romani
>>
>>53885733
proofs?
nu te cred familie
>>
>>53885660
Traim in tara tuturor imposibilitatilor, vorba cantecului.
>>
>>53885750
>posters
5
>2 sunt moldoveni aici si in acelasi timp am vazut vreo 4 postari moldovenesti in alte fire din acelasi minut ceea ce inseamna ca nu e acelasi poster
>>
>>53885967
sunt singurul cu flag moldovenesc acum pe /int/, familie
>>
Cand vine ala cu berea
>>
>>53885516
am luat un bidon de timisoreana. dar in fata mea era o qtplacinta care si-a luat 2 sticle de vin roze. Am zis ca o chem la mine dar s-a urcat intr-un opel cu cineva. Banuiesc ca acum aia 2 se duc sa bea si sa se futa:( Sunt trist plus ca mi-au inghetat mainile si cocosul si nu pot nici sa ma masturbez..
>>
File: image.jpg (111KB, 638x609px) Image search: [Google]
image.jpg
111KB, 638x609px
>>53886243
Lasa nu fii suparat ca faci shitpost cu noi robotule! Femeile sunt pentru normies
>>
>>53886243
>Am zis ca o chem la mine
pleaca de aici, normalule
>>
>>53886367
da...dar nu intelegi situatia. Unu care a pus mana pe o fata, care chiar era draguta, de aia cu ochelari si inocenta, statea frumos in masina si a trmis-o pe aia sa cumpere bautura la -15 grade. Acum sunt undeva intr-un apartament beau si se fut ca animalele. unii sunt prea alfa, e corect?
>>
>>53886456
Ai sticle cu pisat/sperma acasa?
>>
>>53886571
nu sunt intr-atat de autist
>>
>>53886552
Pai alfa nu tine numai de muschi. Eu sunt facut dar nu fut ca am pula mica
>>
>>53886571
Da
>>
File: tumblr_.png (252KB, 482x601px) Image search: [Google]
tumblr_.png
252KB, 482x601px
>>53886641
pai da, si eu sunt frumos si am si pula marisoara, dar prefer sa beau si sa shit post ca sunt prea inteligent ca sa umblu cu plebeii:)) Dar cateodata as fute o frumusica de asta romanca, plus ca ma enerveaza toti ghertoii astia care strica genele dace
>>
>>53886860
Pai daca ai ochi albastri macar baga pula in multe cu ochii albastre si mai fa niste romani.
>>
>>53886933
Albastri, nu merge partea cognitiva care opereaza gramatica acum
>>
File: calinescu.jpg (62KB, 640x477px) Image search: [Google]
calinescu.jpg
62KB, 640x477px
>>53886933
nu pot ca sunt sarac si autist. Si foarte probabil am o problema cu bautura
>>
bump pentru radu s-a saturat de 4chan si a iesit in strada
https://www.youtube.com/watch?v=Vc_OwTHN3os
>>
>>53887647
la 00:13 cineva il cheama pe Radu
>>
Sustin bagarea pulii in mortii si ranitii omologilor. Serios. Da' cand suntem pe alte fire, ne certam fic ca chiorii. E jenant coaie...
Ba suntem balcanici, ba nu suntem, ba suntem est europeni, ba nu suntem, ba suntem din europa centrala, ba suntem daci, ba suntem romani... Ne hotaram si noi? :D
>>
>>53887647

Liberalii sunt singurii in care poti avea incredere in Moldova.
>>
>>53887984
>ba suntem din europa centrala
europa centrala e un mem si premiza ca suntem partea din ea e un mem si mai mare
>>
>>53888090
>incredere
ce incredere poti avea in politicieni dintre care diferenta e doar daca-s cumparati de europeni sau rusi?
>>
>>53887984
suntem Români, suntem si daci, suntem si romani, suntem si slavi. Am trait in conditii diferite de restul balcanicilor, dar am luat si de la ei cateceva. Avem experientele noastre, limba noastra, traditiile noastre, asta ne face Români. NU suntem mai speciali, mai putini speciali, suntem intr-un loc al lumii care a fost dezavantajos, dar si foarte bun si frumos de ne-a tinut in viata. Suntem mediocrii si exceptionali in acelasi timp. Sper ca te-am lamurit:)
>>
>>53888452
sincer, daca armata Romana ar trece maine granita, ce reactie ar avea populatia "moldoveneasca"?
>>
>>53883509
Ce faci frati romani?
>>
Naiz. Suntem pe aceeasi pagina.

>1. De unde sunteti?
Falticeni
>2. Varsta?
22
>3. Profesie?
Facultate. Aerospatiale.
>4. Ati fost in Moldova?
Chisinau si Orheiul Vechi.
>>
>>53888646
https://www.youtube.com/watch?v=IsI2x2CorOc

;)
>>
>>53888827
Da nu sunt polonez bai prostule. Fac si eu putin misto de voi. Pe bune acum ce faceti?
>>
File: poarta.jpg (230KB, 660x575px) Image search: [Google]
poarta.jpg
230KB, 660x575px
>>53888646
romanian-polish friendship best friendship. I know you like the huns more:(
>>
>>53888946
Nu sunt polonez ba nene
>>
>>53888930
Pacat... Ce sa facem, same old. Putin complexati de vest, putin speriati de est. Cum e pe la tine?
>>
>>53888632
am impresia ca jumatate din populatia tanara va saluta armata romana, dar eu sunt un autist si nu interactionez cu oamenii prea mult
>>53888946
poles don't care about romanians and the fact that we hauled off their national treasury, officers and upper command to britain at the start of ww2
serbs are the only ones we have no quarrels with
>>
>>53889043
Merge bine. O sa revin si eu in romania cat de curand, abea astept sincer. Nu mi-am mai vazut tovarasii de o gramada de timp.

Poti sa-mi explici si mie ce s-a intamplat in moldova?
>>
>>53889136
plahotniuc a cumparat 57 din 101 deputati care in 30 de minute pe-ascuns au votat guvernul filip, dupa care s-au strans protestatari
am impresia ca plahotniuc vrea sa se alinieze cu europenii dar niciodata nu poti avea incredere in cei cumparati...
>>
>>53889136
Pretty much ce a zis >>53889204

Faza e ca e haos acolo. Si asta vara mai era cum mai era. Sunt vai si amar de capul lor...
>>
>>53889204
care este totusi dorinta populatiei? Ce viitor vor pentru Moldova? Ce vrea Moldova sa fie?
>>
>>53889204
Inteleg. Imi pare rau de ce se intampla in moldova. Toate instabilitatile astea politice nu sunt semne bune pentru viitorul unei tari mici si sarace ca moldova. Mi-as dori ca romania sa faca mai multe pt voi. Ce pot sa mai zic.. mult noroc
>>
>>53889515
Nu cred ca stiu ce vor. Rusii sunt niste porci, dar le-au lasat blocurile, industria, ceva drumuri, retele de apa, gaz...
Europenii sunt asociati din 2009 incoace doar cu o coruptie generalizata
Romanii sunt vazuti mai ok, ca sunt aproape, dar toata lumea zice ca nu ii ajutam si ne vede cu nasul pe sus.
>>
>>53889515
nu mai este nici o speranta in nimeni, totul in ce merita sa crezi demult a murit
nimenu-i nu-i pasa de tara, si nici mie
eu ma astept la cetatenie romana ca sa pot trai undeva unde poti supravietui din salariu
>>
>>53889719
Noua ni se spune ca maxim 20% din moldoveni vor o unire. Cam pe acolo e?
Eu am fost la Mascauti asta vara, langa Criuleni. Acolo toata lumea zicea ca sunt romani. Asta e cazul si de unde esti tu?
>>
>>53889719
asta cred si romanii despre romania
pana in 2100 o sa mai ramanem cu 10 mil de locuitori daca lucrurile continua asa
>>
truth be told, i've met some pretty chill romanian dudes in my day. it's weird, they were all slightly sketchy in some way or another though. i swear to god, there was just something a little off with every single one of them. it's difficult to describe. it materialized itself in every part of their existence, but most notably in the way they interacted with each other. i never took any issue with it, personally, but i'm just curious as to how you manage to pull off such stunts on the rest of the world? i think it's bloody brilliant, and you should cherish that quality. is it in the blood, though? i'm just saying, is there something in you guys' dna? most people would probably find it a little disconcerting or whatever, but i don't mind, honestly. you're fun dudes to hang out with. you don't seem to take life so seriously, which is something i've been trying to emulate ever since i met a few of your countrymen. could it be that they were just a bunch of especially sketchy people or do you agree with the overall message i'm getting at?
>>
File: corneliu-zelea-codreanu.jpg (67KB, 900x539px) Image search: [Google]
corneliu-zelea-codreanu.jpg
67KB, 900x539px
Tell me about the iron guard and the great leader Zelea Codreanu.
>>
>>53889866
the average romanian is an extrovert normie piece of shit that likes to drink and talks rather loudly
might be the balkan culture
>>
>>53889852
as zice ca ~30% vor unire si se considera romani, in mare parte tineretul
cel putin asa conclud din statistici si ceea ce vad postat pe facebook, fiindca, iarasi, sunt un autist ce nu vorbeste cu oamenii

>>53889861
in romania poti supravietui din salariul mediu
aici in capitala pentru lucratori cu specialitate salariul mediul incepator e 3000 de lei (~140 de euro), si chiria pentru un apartament de o camera e cel putin 50 de euro
>>
>>53889866
Its just the way romanians are. Most of us grew up with this loud balkan culture and we adopted it
>>
>>53889866
>it's difficult to describe. it materialized itself in every part of their existence, but most notably in the way they interacted with each other.
it's something left over from communist times when we were like the north korea of those times, but in europe.It's a deep macro psyholgical thing, but yeah, you are almost right
>>
>>53889976
underrated lad
my grandmother told me how her uncle was in the iron guard,they used to hunt down gypsies and jews and close down all non-orthodox churches
>>
>>53889976
One of the best leaders romania ever had but with every good thing about us he was killrf
>>
>>53889976
https://www.youtube.com/watch?v=XxL3TTdpkTk
he should've done better. But he died like a dog in a ditch, while pic related destroyed our country
>>
>>53889866
We have a saying, "Haz de necaz". Basically translates to laugh in yours misfortune's face. Most Romanians like to complain a lot and would not move an inch to help themselves. Once they do, they become really sarcastic. Nonetheless, we try to make the best out of our situation.

Also, a cassul fuck you Russia, in case any russian is seeing this.
>>
>>53890523
well,ceausescu was a nationalist too
he didn't like it when russians invaded hungary and he opposed them when they invaded cehoslovakia
communism is still shit tho,and is even shittier when you didn't finish elementary school and your wife is retarded
>>
>>53889976
Crying like a little bitch while listening to this...

https://www.youtube.com/watch?v=tgmiwelPZKI
>>
>>53890772
ceausescu e un exemplu pentru de ce comunsimul este cancer. Romanul probabil a fost bine intentionat la un moment dat, dar a fost partas la distrugerea tarii pentru o clica care nu a avut interesul tarii si "poporului".
>>
>>53890181
>sunt un autist ce nu vorbeste cu oamenii
nu esti singurul senpai
imi vine sa scot pula si sa ma pis pe toti normalii astia handicapati
>>
>>53887984
suntem corcituri, iar fiecare provincie istorica e in alta regiune.
>>
File: 1451550488830.jpg (7KB, 212x238px) Image search: [Google]
1451550488830.jpg
7KB, 212x238px
>>53891279
nu-i vina lor ca tu si eu suntem incompatibili cu societatea, familie
in cazul meu e genetic si din faptul ca am fost crescut fara tata, ceea ce s-a rasfrant la disciplina si dorinta mea de a urmari dezvoltarea unor priceperi utile
in ultimul timp ma gandesc ca poate asa esecuri ca mine nu merita sa supravietuiasca in societate in mod normal in primul rand
>>
>>53891610
>in ultimul timp ma gandesc ca poate asa esecuri ca mine nu merita sa supravietuiasca in societate in mod normal in primul rand
Ai vazut ce retardati se reproduc in ziua de azi?
Prefer o gloata de loldoveni autisti si ciudati decat vre-un pui de criminal sau o duzina de puradei.
Asa ca hai, ia o damigeana de vin d-ala bun, ia-o pe vecina Ancuta de cur si fiti un cuplu de autisti simpatici.
>>
>>53891610
eu am crescut cu bunicii,taicamiu era ocupat cu munca si nu a avut timp sa stea pe langa mine,maica-mea are depresie bipolara si sta la vreo 5 judete distanta de mine
acum sunt la facultate anu 1,pic la majoritatea materiilor din cauza ca singurii prieteni care ii am sunt departe/si-au facut alti prieteni/nu au timp de mine si nu pot vorbi cu alti oameni,decat cateva fraze

ceea ce ma dezgusta la normalii astia e ca pretind ca sunt prieteni buni cu toata lumea,se baga in seama si se comporta prietenos si cu cei pe care nu-i cunosc
>>
>>53891821
nu pot avea grija de mine, nemaivorbind de o familie
nu consider moral sa aduc o noua constiinta sa sufere pe acest pamant, pentru ca singur n-as fi dorit sa fiu nascut in primul rand
>>
>>53891979
>ceea ce ma dezgusta la normalii astia e ca pretind ca sunt prieteni buni cu toata lumea,se baga in seama si se comporta prietenos si cu cei pe care nu-i cunosc

asa se fac prietenii, ei doar sunt cei cu prima initiativa
probabil te dezgusta din invidie faptul ca ei sunt capabili sa faca cunostinte cu persoane noi? toti intr-un grad sau altul pretindem pentru a ne acomoda cu diverse persoane, toti trebuie sa depunem efort pentru a fi considerati demni de a fi petrecut timpul cu tine
>>
File: LfVC7W.jpg (506KB, 1600x1066px) Image search: [Google]
LfVC7W.jpg
506KB, 1600x1066px
e cineva care sta pe la sat? ideal pe la munte pe undeva
>>
>>53892242
>probabil te dezgusta din invidie faptul ca ei sunt capabili sa faca cunostinte cu persoane noi
exact
comportamentul oamenilor e genetic,ori te nasti introvertit or extrovertit
>>
File: 1451568160770.png (5KB, 401x400px) Image search: [Google]
1451568160770.png
5KB, 401x400px
>>53892503
conteaza mult si cum ai fost educat in copilaria timpurie
dar in mare parte sunt factori asupra carora tu nu ai control, adica mult nu vei schimba
>>
>>53892074
>nu pot avea grija de mine, nemaivorbind de o familie
Exista . Pe bune ca nu ma gandesc la fel, dar cand va aud pe voi imi vine sa va trag un pumn in gura. Rahat, suntem oameni, am ajuns unde am ajuns fiindca ne-am hotarat sa trebuie sa traim cumva pe planeta asta. Si am prosperat.
>nu consider moral sa aduc o noua constiinta sa sufere pe acest pamant, pentru ca singur n-as fi dorit sa fiu nascut in primul rand
Acum deja copiezi clisee pe care le-ai auzit de la altii ca sa te scuzi(si da, am auzit exact sintagma asta de la inca 10 persoane pe net). Stii ce e aia suferinta?
Suferinta e sa masacreze mongolii jumatate din populatie. Suferinta e sa fii deportat in Siberia ca ai suparat pe cine nu trebuie. Suferinta e sa treci prin ciuma, secete, foamete, cutremure si lacuste in acelasi timp. Suferinta e sa te tortureze unii cu anii pentru nu le place cum gandesti. Suferinta e nu ai literalmente nici o posibilitate sa iti imbunatatesti lotul in viata, nici tu, nici descendentii tai. De ce zic asta?
Fiindca toate astea s-au intamplat in tara asta. Si nu, nu au inceput cu filosofeli ca viata e doar suferinta si ca e imoral sa concepi pe altcineva(ba chiar petreceau dupa ce s-a terminat).
De fapt, stai ca tin minte o situatie cand a inceput lumea sa se lamenteze asa. A da, erau niste cronici si interviuri ale unor indieni americari la scurt timp dupa descoperirea Lumii Noi, cand tocmai murisera 90% din ei de o misterioasa epidemie, iar apoi fusesera cuceriti si omorati de europeni.
Abia dupa ce au murit in masa aproape toti de boala, iar civilizatiile lor au intrat intr-un colaps total si imediat au putut sa zica ca viata lor e suferinta si ca spiritele i-au abandonat.
>>
File: Noapte-de-iarna-din-Bucuresti-7.jpg (72KB, 864x576px) Image search: [Google]
Noapte-de-iarna-din-Bucuresti-7.jpg
72KB, 864x576px
>>53892486
nu? atunci va bag muzica, 'tiai dreacu de iubitori de tigani ce sunteti
https://www.youtube.com/watch?v=PMVY5pPSPSQ
>>
>>53892486
Am crescut in sat pana la 15 ani. De ce intrebi?
>>
>>53892719
conform logicii tale, o persoana nu poate fi fericita fiindca sunt persoane mai fericite pe alt colt al lumii?
>>
File: 1450458396196.jpg (43KB, 480x639px) Image search: [Google]
1450458396196.jpg
43KB, 480x639px
Frumos fir baieti, poate data viitoare nu il face-ti cand toti pleaca la culcare.
>>
>>53892815
vreau sa ma reproduc, si sincer nu mi-as creste micii daci prin Bucuresti. Dar nu stiu ce costuri sunt, sau cum sunt oamenii, mai ales ca sunt sarac si depravat. Suna arogant, dar vreau sa fiu om...
>>
>>53892821
Eu spun ca un om poate rezista la mult mai multe decat crede el, si totul depinde de cum accepta sau nu ce va trebui sa treaca prin viata.

p.s.: tu-i mama lor de fedore care au impanzit netul cu citatul ala fals cu "live a good life..."
>>
>>53892650
>conteaza mult si cum ai fost educat in copilaria timpurie
nu chiar asa de mult cum crezi

>"anon du-te si joaca-te cu copii aia! sigur o sa te distrezi!"
>respins,gradinita am petrecut-o cu un handicapat violent cu care ma intelegeam foarte bine
>"anon de ce nu te joci cu ceilalti copii?hahaha tocilarule"
>respins din nou pana cand am reusit sa ma integrez cu baietii "smecheri" dupa care iarasi am fost respins pana intr-a 8-a
>"haideti sa facem pozele de sfarsit de an...anon tu de ce nu vrei sa faci pozele cu noi"
>ultimu an de liceu,0 contact cu aia din clasa de la mine, mai putin cu 2 insi
>"..........."
>facultate

culmea culmior e ca am facut revelionul cu fosti colegi din liceu cu care nu vorbeam deloc pentru ca cel mai bun prieten din liceu se intelegea cu aia si m-a invitat si pe mine
si m-am si distrat pana cand am borat,se pare ca pot socializa doar cand sunt foarte beat
>>
>>53892976
Poti sa cumperi casa pe langa Bucuresti si sa ai si curte si acces la facilitatile orasului.
>>
>>53893040
n-auzi ca sunt sarac? Sarac la modul ca nu imi permit nimic pe langa oras cu mai mult de 1000 de locuitori. Nu imi permit chirie in nici un oras, dar suna mai bine o investitie intr-un camp cu niste oi, doar sa am internet si bineinteles curent electric
>>
>>53893222
In camp cu oi nu o sa ai acces la scoala, spitale, clinici, veceu in casa si restul si in final o sa pierzi bani be benzina ca ca sa faci naveta pana la oras. Mai bine gaseste-ti so slujba.
>>
>>53893011
>un om poate rezista la mult mai multe decat crede el
eu nu pot rezista, fie ca nu sunt apt sau nu vreau sau nu vreau sa fiu apt, dar asa e
singurul motiv de ce eu nu m-am omorat e fiindca eu nu vreau sa o fac pe mama sa sufere; sa stie ca totul ce ea a facut pentru mine pana la urma nu m-a format ca personalitate si ea a esuat ca parinte, si sa stie ca viata care ea mi-a dat era destul de neinduratoare incat eu sa ma sinucid o va distruge
>>
>>53893348
>eu nu pot rezista, fie ca nu sunt apt sau nu vreau sau nu vreau sa fiu apt, dar asa e
Ti-am zis ca si eu gandeam la fel?
>singurul motiv de ce eu nu m-am omorat e fiindca eu nu vreau sa o fac pe mama sa sufere; sa stie ca totul ce ea a facut pentru mine pana la urma nu m-a format ca personalitate si ea a esuat ca parinte, si sa stie ca viata care ea mi-a dat era destul de neinduratoare incat eu sa ma sinucid o va distruge
Si nu preferi sa te vada un om rezolvat in viata, decat resemnata ca stai singur si doar supravietuiesti?
>>
taran in Italia la furat represent
imi lipseste iarna alba
>>
>>53893320
ai dreptate, dar totusi cred ca e o viata mai satisfacatoare si buna in camp cu oile si cu romanca si cu micii daci langa tine
>>
>>53893536
De ce l-ai votat ma be Basescu?
>>
>>53893465
as fi preferat ca ea sa se fi gandit de doua ori inainte sa-si faca copii, preferabil cu un barbat ce e dornic de a sustine familia
n-are rost sa-ti traiesti viata doar pentru a-i demonstra cuiva ca nu esti un esec
cred ca voi pastra ritmul asta asteptand pana ea moare sau pana asteptarea nu mai poate fi rabdata
>>
>>53893561
Da, dar e grea, si cu niste dezavantaje.
Nu o idealiza.
t.fiu de taran
>>
>>53893563
regret totul
dar am facut parte din diaspora care a votat Iohannis. Am facut bine?
>>
>>53893707
Iohannis e un cuck dar alternativa era mai rea...
>>
>>53893536
pizda ma-tii de iubitor de tigani, rusine!
>>
>>53893561
Ideal iti cresti copii intr-un cartier bun cu acces la o scoala buna, la piata, la statie de politie si spital care vin intr-un minut daca ai o problema si la alte facilitati
t. din drumu taberei

>>53893707
Nu, dar macar nu l-ai votat pe Ponta.
>>
>>53893615
>as fi preferat ca ea sa se fi gandit de doua ori inainte sa-si faca copii, preferabil cu un barbat ce e dornic de a sustine familia
Si acu ce sa faci? Nu a fost sub controlul tau asta.
>n-are rost sa-ti traiesti viata doar pentru a-i demonstra cuiva ca nu esti un esec
Dar nici sa nu ti-o traiesti.
>>
>>53893740
>>53893775
asa am gandit si eu
>>53893755
dar nu-mi plac tiganii
>>
>>53893805
daca nu traiesti nu mai este si conceptul de sensul vietii
>>
>>53893878
>daca nu traiesti nu mai este si conceptul de sensul vietii
Cred ca inteleg ce zici, dar ce?
>>
>>53893918
Daca traiesti poti trai cu sens, aspirations si ambitii, sau fara
Adica o viata traita cum trebuie traita, cum e dictata de natura omului, ori o viata in Constanta neimplinire
Daca te sinucizi, nu mai trebuie sa treci prin aceasta neimplinire
>>
File: 9469732383_18abe75ab9_h.jpg (742KB, 1600x1063px) Image search: [Google]
9469732383_18abe75ab9_h.jpg
742KB, 1600x1063px
>>53893775
>Ideal iti cresti copii intr-un cartier bun cu acces la o scoala buna, la piata, la statie de politie si spital care vin intr-un minut daca ai o problema si la alte facilitati
Ideal, dar mai frumos este pe nesfarsiturile urcusuri ale Carpatilor, tragand in piept aerul curat si pur al muntilor.
>>
>>53894123
>aspirations
Aspiratii*
- Autocorrect
>>
>>53894143
>intr-o zi copilul tau face pneumonie
>spitalu e la vreo 50 de km distanta
>moare pe drum
ideal e sa-ti faci o cabana pe munte unde sa-ti petreci vacanta,sa-ti petreci viata ca pustinic in munti nu-i treaba usoara
>>
>>53894123
>Daca traiesti poti trai cu sens, aspirations si ambitii, sau fara
>Adica o viata traita cum trebuie traita, cum e dictata de natura omului, ori o viata in Constanta neimplinire
Totul depinde de cum te raportezi fata de viata ta, si nu fata de viata in sine. D-aia ai bogatani plini de succes deprimati si vai de capul lor, si >>53894143 al carui ideal de fericire e cu mioara si cu mandra pe pajiste(ma rog, idealizeaza, dar exita si d-astia in viata reala).
>Daca te sinucizi, nu mai trebuie sa treci prin aceasta neimplinire
Nu, doar decizi sa o ignori pe termen lung, concentrand-o intr-un singur moment de maxima ura fata de sine.
>>
>>53894396
*su nu viata in sine.
>>
File: Bucegi_Sphinx,_Romania.jpg (224KB, 800x1200px) Image search: [Google]
Bucegi_Sphinx,_Romania.jpg
224KB, 800x1200px
noapte buna
Thread posts: 135
Thread images: 20


[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / bant / biz / c / can / cgl / ck / cm / co / cock / d / diy / e / fa / fap / fit / fitlit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mlpol / mo / mtv / mu / n / news / o / out / outsoc / p / po / pol / qa / qst / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / spa / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vint / vip / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Search | Top | Home]

I'm aware that Imgur.com will stop allowing adult images since 15th of May. I'm taking actions to backup as much data as possible.
Read more on this topic here - https://archived.moe/talk/thread/1694/


If you need a post removed click on it's [Report] button and follow the instruction.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com.
If you like this website please support us by donating with Bitcoins at 16mKtbZiwW52BLkibtCr8jUg2KVUMTxVQ5
All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties.
Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
This is a 4chan archive - all of the content originated from that site.
This means that RandomArchive shows their content, archived.
If you need information for a Poster - contact them.